بررسی تخصصیچهارچرخ

لازارت LM 410، موتورسیکلتی چهارچرخ با پیشرانهٔ یاماها

لازارت LM 410، موتورسیکلتی چهارچرخ با پیشرانهٔ یاماها

لازارت (Lazareth) یک شرکت کوچک فرانسوی است که به ساخت موتورسیکلت‌های عجیب می‌پردازد. این شرکت چند سال پیش با معرفی موتورسیکلت چهارچرخی بنام LM 847 که به پیشرانهٔ V8 مازراتی با ۴۷۰ اسب بخار قدرت مجهز شده بود، نام خود را سر زبان‌ها انداخت. حال لازارت با جدیدترین ساختهٔ خود که LM 410 نام دارد بازگشته است. هرچند شاید این موتورسیکلت به‌اندازهٔ LM 847 عجیب نباشد اما هنوز هم چیز بسیار خاصی است.

LM 410 هم مثل LM 847 چهارچرخ دارد که دوتا در جلو و دوتای دیگر در عقب قرار گرفته‌اند. چنین ترکیبی برای یک موتورسیکلت بسیار عجیب به نظر می‌رسد اما به لطف داشتن چهارچرخ می‌تواند در هنگام سکون روی چرخ‌های خود بایستد. در هنگام پیچیدن نیز محورهای لولایی اجازه می‌دهند موتورسیکلت به سمت چپ یا راست خم شود و به‌راحتی پیچ‌ها را طی کند.

بزرگ‌ترین تفاوت LM 410 با LM 847 اما در پیشرانهٔ آن است زیرا در این موتورسیکلت جدید بجای پیشرانهٔ V8 از یک پیشرانهٔ ۱ لیتری چهار سیلندر دور بالا متعلق به سوپربایک یاماها R1 استفاده شده است. در R1، این پیشرانه ۲۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۰۵ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند اما لازارت هنوز نگفته است که آیا در LM 410 این اعداد تغییر داشته‌اند یا نه.

 

غیر از چرخ‌ها، طراحی دیگر قسمت‌های LM 410 نیز غیرمتعارف است. به‌عنوان‌مثال، زین موتورسیکلت در قسمت انتهایی آن نصب شده است یعنی جایی که در موتورسیکلت‌های سنتی محل نصب تَرک است. به همین دلیل به نظر می‌رسد در LM 410 راکب چندان راحت نباشد. درهرحال لازارت تنها ۱۰ دستگاه از این موتورسیکلت را خواهد ساخت که هرکدام ۱۰۰ هزار یورو قیمت دارند.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن
قالب وردپرس